Bir Gecede Sivilcelerden Nasıl Kurtulursunuz?

Sivilceler hem kadınlar hem de erkekler için korkulu rüyadır. Ama kadınlar bu durumu biraz daha fazla kafasına takar diyebiliriz. Ama hemen umutsuzluğa kapılmayın sadece bir gecede sivilcelerden kurtulmak mümkün. Hem de oldukça basit bir yöntemle.

Kadınların korkulu rüyası sivilceler, gerçekten de dönem dönem hayatı kabusa çevirebilir. Hele ki geçmeyen sivilce sorununuz varsa hayattan zevk almayı bile unutabilirsiniz. Peki, sivilcelerden kurtulmanın yolu var mı? Sadece bir gecede korkulu rüyanız olan sivilcelerden kurtulabilirsiniz desek ne dersiniz? Sivilcelerden bir gecede kurtulmanın oldukça basit bir yöntemi var. Ama baştan uyaralım bu yöntem biraz kokulu olabilir. Bizlere bu yöntemi anlatan kişi ise Güzellik vloggerı Farah Dhukai. Onun iddiasına göre sadece bir gecede sivilceler tarihe karışıyor. Hem de her evde bulunan sarımsak yöntemi ile. Sarımsağın sivilceler üzerinde oldukça etkili olduğunu iddia eden Farah, sadece sivilcelerin geçmesi için değil, daha fazla büyümemesi için de bu yöntemin uygulanabileceğini savunuyor.

Peki, nedir bu sivilcelerden bir gecede kurtaran yöntem dediğinizi duyar gibiyiz.

İkiye kesilmiş bir diş sarımsak ile sivilcelerinizden kurtulmanız çok kolay. Ayrıca doğal bir antibiyotik olan sarımsak aynı zamanda antiviral etkisi ile de sivilceleri kurutuyor. İşte o yöntem;

Bu yöntemi cildinize gece yatmadan önce uygulamanız gerekiyor. Bir diş sarımsağı ikiye kesiyorsunuz ve kestiğiniz kısımları cildinizde bulunan sivilcelerin üzerine sürüyorsunuz. Sonra da yüzünüzü yıkamadan bu şekilde uyuyorsunuz. Biraz kokulu olabilir ama bu şekilde gece uyuyorsunuz. Sabah kalktığınızda büyük olan sivilceleriniz küçülüyor.

Sivilce Neden Olur?

Sivilce sorunu hayatının bir döneminde herkesin yaşadığı bir sorundur. Özellikle ergenlik dönemindeki gençlerde sivilce çok görülür. Hatta sivilce nedeni ile depresyona giren gençler bile vardır. Tedavi edilmezse gençler sivilce nedeni ile daha büyük psikolojik sorunlar yaşayabilir. Hatta ergenlik döneminde oluşan sivilcelerin izleri de hayat boyu kişinin cildinde kalabilir. Sivilceler için erken önlem almak, ilerleyen yıllarda daha büyük sorunlar yaşamanın önüne geçecektir. Sivilce sadece ergenlik döneminde olmaz. Çok aşırı yağlı yemek, sıcak hava ya da diğer dış etkenler de sivilce nedeni olabilir. Bu nedenle de cilt bakımına özellikle dikkat etmek gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz