Bitkisel Çözümlerle Saç Dökülmesinin Önüne Geçin

Hem kadınların hem de erkeklerin korkulu rüyalarından biri saç dökülmesidir. Gerek yanlış bakım, gerek mevsimlerin etkisi, gerek de çevresel faktörler nedeni ile saçlarda dökülmeler meydana gelebilir. Aynı zamanda genetik faktörler nedeni ile de saç dökülmesi sorunları yaşanabilir. Peki, saç dökülmesinin çözümü nedir? Saçlara hangi bakım ürünlerini kullanarak dökülmesi önlenebilir? Kozmetik ürünler mi yoksa doğal bakım ürünleri mi saç dökülmesinde daha etkilidir? İşte bitkisel ve pratik yöntemlerle saç dökülmesinin önüne geçmeniz için doğal öneriler.

Bitkisel Saç Bakım Maskesi 1:

2 yemek kaşığı papatya, 2 yemek kaşığı kalendula, yarım yemek kaşığı kekik otu, 1 yemek kaşığı lavanta çiçeği

Bir kabın içerisine bütün bitkileri alın. 1,5 litre suyu kaynatarak kabın içerisine ekleyin. Bitkiler 20 dakika kadar suyun içerisinde demlendikten sonra bu karışım ile banyoda saçlarınızı yıkayın. Bu karışım sayesinde saçlarınızın dökülmesi azalacak, aynı zamanda saçlarınızda kepek oluşumu da önlenecektir.

Bitkisel Saç Bakım Maskesi 2:

2 yemek kaşığı devetabanı yaprakları, 2 yemek kaşığı şerbetçiotu kozalağı, 1 yemek kaşığı nane, 2 yemek kaşığı meşe kabuğu.

Bütün bitkileri bir kabın içerisinde toplayarak içerisine 2 litre kaynar su ilave edin. Karışım bu şekilde 2 saat kadar demlensin. Daha sonra bu karışımla saçlarınızı yıkayın ancak durulamayın. Karışımın etkili olması için saçınızda kuruması gerekiyor. İsterseniz saçınızın kurumasını beklerken bir eşarpla saçlarınızı da bağlayabilirsiniz.

Bitkisel Saç Bakım Maskesi 3:

Latin çiçeği meyveleri ve ısırgan otunu eşit miktarda bir kabın içerisine alın. Yarım litre saf alkolü bu bitkilerin üzerine ekleyin. Ancak bu karışımın bekleme süresi biraz uzun. Bir ay boyunca bu şekilde beklemesi gerekiyor. Bekleme süresinde karışımı 5 günde bir çalkalayın. 1 ayın sonunda bu karışımı haftada 2 defa saçlarınıza yedirerek sürün.

Bitkisel Saç Bakım Maskesi 4:

Elma sirkesinden 250 ml kadar bir kaba alın ve kaynama derecesine gelene kadar ısıtın. Bir avuç dolusu kadar ince kıyılmış ısırgan otunu elma sirkesinin içerisine ekleyin. Daha sonra da karışımı soğumaya bırakın. Karışımı kafa derinize masaj yaparak uyguladıktan sonra bir süre bekletin ve durulayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz