Doğa yıllar yılı insanlık tarihinden önce de var olan bir etkendir. Üstelik doğaya hükmetme çabasına giren insanların hepsi yanılmıştır. Hangi dönemde ilk doğaya müdahalenin sonucu genellikle insanların felaketinden sonuçlanmıştır. Bu yalnızca doğaya bilerek müdahale için geçerli bir kanun değildir. Ozon tabakasına delmekte bir müdahaledir bu müdahale insan yapımıdır ve insan doğaya müdahale ettiği takdirde doğal çok sert bir şekilde karşılık verecektir.

Doğaya verilen zararların en büyük olanı ozon tabakasıdır. Çünkü odunların ısınması orman yangınları doğanın daha fazla sıcak olması tamamıyla ozon tabakası ile alakalı bir durumdur. Dünyanın çevresini kaplayan bu ozon tabakası küçük delikten halinde genişlediği takdirde güneşten gelen zararlı radyasyonlar dünyaya ulaşıyor. Bu da hem insanlar için bir tehlikedir hem de doğa için bir sıcak mevsimlerin yaşanmasıdır.

Doğa ve İnsanın Birleşimi?

Doğa, insan hep iç içe olmuştur ve insanlığın ilk döneminden beri bu vardır. Üstelik doğa olmasaydı insan ırkı zaten kendini yenileyen bir varlık olamayacaktı. İnsanın vücudunda bulunan bütün vitaminler minerallerin hepsini doğadan alabileceği gibi insan doğaya da muhtaçtır. Öyle ki insanın ölümünden sonra bile zaman içerisinde beden toprağa karışacaktır.

Doğanın Gücü

Bu döneme kadar herhangi bir problem olmadan ve büyük bir sıkıntı çekmeden insanlık gelişti. Çünkü her zaman bir doğayı kontrol altına alma mücadelesi vardı ve hala da var. Ancak insanlığın anlaması gereken bir olay var ve çoğu bilim insanı da bunu söylüyor. Hiçbir insan ırkı doğa ile mücadele edemez çünkü insanlığın temelinde zaten doğa bulunur.

Doğaya Müdahale Edilebilir mi?

Böyle bir şey mümkün değil çünkü hiçbir insan doğaya müdahale edemez doğaya müdahale edildiği takdirde doğa çok sert geri dönüşler yapacaktır. İnsanlık doğa ile yaşamayı kavrayamadı. Teknolojik açısına bakılırsa doğa ile iç içe olmayı ve bizim için ne kadar önemli olduğunu hiç kavrayamadı.

Doğal felaketlerin sorumlusu yine insanlardır. Çünkü her bir insan doğa olmadığı takdirde yaşayamayacaktır gerekli oksijeni gerekli vitaminleri doğa veriyor ve bunu kavram insanlık için gereklidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz