İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI

0
256

İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI

1-Blog Yazarak
2- Youtube
3- Site Kurarak
4- Instagram
5-Uygulama Hazırlamak
6-Twitch
7- Sesli ve E-Kitap Oluşturmak
8- Kripto Para Yatırımı

1- BLOG YAZARAK
İnternetten para kazanmak denilince ilk akla gelen yollardan birisi kesinlikle blog açmaktır.Ücretsiz servisleri kullanarak veya basit bir şekilde kendi sitenizi kurarak kendi bloğunuzun sahibi olabilirsiniz

2- YOUTUBE
Youtube son dönemde internetten çok ciddi gelir elde edebilmek açıcısdan çok önemli bir platform haline geldi. Youtube videoları ile binlerce kişi zengin olurken, yüz binlerce kullanıcı da yalnızca Youtube videolarından elde ettiği gelir ile hayatını sürdürüyor.

3- SİTE KURARAK
Web sitesi kurarak internetten para kazanmak mümkün. Web sitesi yapmak için yazılımcı olmanız da gerekmiyor. blog, e-ticaret, haber, ilan, dernek vs. gibi siteler kurarak öncelikle arkadaşlarınızdan yakın çevrenizden daha sonrasında ise kendinizi geliştirerek daha fazla kişiden ve firmadan web sitesi kurarak para kazanabilirsiniz.

4- İNSTAGRAM
İnstagramdan para kazanmanın bir kaç yolu vardır.Instagram’da bir butik açarak ciddi gelir elde etmeyi başaran birçok girişimci ve işletme var. Ortalama bir sermaye hatta sıfır sermaye ile bile Instagram’dan satışa başlayabilirsiniz.
Bunun yanı sıra instagramda takipçi kitlesi oluşturarak da paylaşımlarınızdan para kazanabilirsiniz. Ülkemizde bu reklam paylaşımlarından 2.000 tl kazananda var 10.000 tl kazananda var.

5- UYGULAMA HAZIRLAMAK
Kodlama bilginiz varsa veya kodlamayı hazırlayacak kadar sermayeniz varsa uygulama hazırlayıp bunu pazara sunmak, son dönemin İnternetten Para Kazanma yolları arasında kesinlikle ilk sıralarda yer alıyor.

6- TWİTCH
Twitch, genellikle oyun oynayan kişilerin oyun videolarını ve kendi görüntülerini yayınladıkları bir platform. Siteye giren kişi, oynadığınız oyunu ve sizin tepkilerinizi yayınlarınızı izleyerek görüyor.Bu kişiler size bağış atarak para kazanmanızı sağlıyor.

7- SESLİ VE E-KİTAP OLUŞTURMAK
Günümzde e-kitap lar oldukça yaygınlaşmaya başladı eğer yazmaya yeteneğim var diyorsanız kesinlikle yazmaya başlamalısınız.Bunun yanı sıra günümüzde sesli kitaplar oldukça revaçta kolaylıkla Audible’de hesap açarak, sistemin ACX platformu ile sesli e-kitaplar oluşturabilirsiniz.Ülkemizde yaygınlaşmaya başladığı bu günlerde yerinizi hemen almanızda fayda var.

8- KRİPTO PARA YATIRIMI
Bitcoin, Etherium vb. bunları duymayanımız neredeyse yok denilebilecek kadar az sayıdadır. Kripto paralara yatırım yapmak borsa yatırımlarına benzer ve bazı riskler içerir. Uzun vadede ciddi kazançlar sağlayabileceğiniz gibi anlık al – sat yaparak da ciddi paralar kazanabilirsiniz ancak bunun için iyi takip etmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz