Oyun oynayarak para kazanmak için yapılabilecekler neler? Pek çok kişi bu sorunun cevabını merak ediyor ve bu konuyu araştırıyor.

Günümüzde birçok insan oyun oynayarak zaman geçiriyor fakat bazıları bilmiyor ki oyun oynayarak para kazanmak mümkün. Burada bahsettiğimiz oyun içi görevler ile para kazanmak değil, kullanıcının kendi işini kurarak bu sektörde yer edinmesi. Lafı çok uzatmadan hemen konuya dalalım.

Oyun oynayarak para kazanmak için yapılabilecekler

Sunucu kurmak

Oyun oynayarak para kazanmak isteyenlerin yapabileceği şeylerden birisi bir oyun sunucusu kurmak. Bir oyuncu eğer o oyunu severek oynuyor ise o oyunun bir sunucusunu kurarak sunucuyu geliştirebilir ve istediği şekilde bir oyun sunucusu kurabilir. Oyun sunucusundan para kazanmak için birçok yol bulunuyor. Kullanıcı bu yollardan birini tercih ederek oyun oynayarak para kazanabiliyor.

Bunlardan birisi sunucu içi paralı üyelik satışı. Bu üyelikler, oyuncuya daha fazla özellik ve yetki sunmak için yapılmakta. Eğer sunucu sahibi oyuncuya etkili özelliklere sahip paralı üyelik sunar ise o üyeliğin satış ihtimali oldukça yükselir. Bunun dışında yapılan reklamın da satışta bir etkisi bulunuyor.

Oyun oynayarak para kazanmak için yapılabilecekler

Sunucudan gelir elde etmenin yollarından birisi de sunucuda bulunan özel bir eşya satmak. Örneğin oyunda normalde bulunmayan bir eşya sunucuda eklenti sayesinde yer alıyor ise ve çok değerliyse bu eşyanın satışı yapılabilir. Bunun dışında sunucuda reklam yapma, sponsorluk alma, özellik satma ve bunun gibi çeşitli satışlar gerçekleştirilebilir.

Oyun nesnesi satmak

Oyun oynayarak para kazanmak için yapılabilecekler arasında oyun nesnesi satmak da yer almakta. Eğer bir kişi oyun oynuyor ise o oyunu yalnızca oynamak için değil aynı zamanda para kazanmak için de oynamalı. Bu sayede oyuncu zamanını daha iyi değerlendirmiş oluyor. Bazı oyunlarda yer alan değerli oyun nesneleri oyuncular arasında satılabiliyor.

Oyun hesabı satmak

Oyun hesabı satışı yapmak bir diğer para kazanma yöntemi olmakta. Bunun için ya kampanyalar ile birden fazla oyun alınacak, ya kod toplanacak ya da farklı yollar denenecek. Eğer bir satıcı oyun hesabı stoğuna sahip ise ve oyun için yasal izinler yer alıyor ise bu konuda da para kazanmak mümkün oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz