Evrende sayısız olarak galaksiler mevcut. Dünya ise samanyolu galaksisi içerisinde bulunuyor. Ancak galaksilerin çokluğu ve o kadar fazlalığı var ki evrenin içerisinde neredeyse sayısız denebilir. Üstelik bazı bilim insanlarına göre dünyadaki her kum taneciğinden daha fazla yıldız bulunuyor. Üstelik her bir yıldız Dünya’ya çok uzak mesafelerde. Bunların yanında yıldızların da güneş gibi sistemleri olabiliyor.

Aslında yıldızların bizlere ışık yılı uzaklıkta olması da bunların bir kanıtıdır. Çünkü herhangi bir olayı göremiyoruz veya müdahale edemiyoruz. İnsan ırkı evrenin içerisinde yalnızca küçük bir kısmı oluşturuyor ve daha kendi Samanyolu galaksisini keşif edebilecek potansiyeli de yok. Ancak gözlemleyebilmek yetisi var. Fakat insan ırkı yalnızca belirli Hubble Teleskobu gibi cihazlar ile bunları gözlemleme yetisine sahiptir. Üstelik bu kadar büyük bir evren için bu teleskop bile oldukça küçük bir icattır.

Evrende Yalnız mıyız?

Biraz mantık çerçevesinde olay incelenecek ise dünyanın, evrenin, galaksilerin bu kadar büyük olması ve bu kadar büyük bir düzenin içerisinde yalnızca insanların olması biraz mantık dışı olacaktır. Çünkü bilinen Big Bang teorisi bağlamında sayısı gezegen ortaya çıktı. Bu gezegenler arasında dünyaya benzeyen birden fazla yer mevcut. Yani dünyada insanların yaşamı için gereken atomlar moleküller varsa bu dünyalarda da olabilmesi oldukça büyük.

Sayısız Galaksi

Uzay kavramı aslında oldukça geniş perspektiften bakılması gereken bir konudur. Çünkü insanlığın düşünce yapısı bunu çözebilecek bir yapıya sahip değildir ve uzayda herhangi bir yaşamın olduğuna dair insanlığın elinde bir kanıt bulunmuyor. Ancak dünyaya benzeyen birçok gezegenin olmasa farklı ırkların da olabileceği anlamına geliyor.

Uzaylılar Var mı?

Uzaylı dediğimiz kavram aslında dünya için de geçerlidir. Çünkü insanlar da uzayda yaşadığı için bir uzaylı kategorisine girebilir. Yani bizim gibi başka gezegenlerde de yaşayan kişiler varsa onlar da aynı şekilde bizlere uzaylı gözüyle bakabilirler. Üstelik bazı kanıtlar olsa da bunlar teyit edilmemiş kanıtlardır. Yani uzaylı dediğimiz ırkın veya kırıkları olup olmadığı konusunda elle tutulur bir veri yok. Ancak rivayetler ve görenler mevcut.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz