Son dönemlerde pek çok kişi küçük yaşlardan itibaren aktif olarak çalışma hayatının içerisinde bulunmaya özen gösteriyor. Bu durumun en önemli nedenlerinden bir tanesi de pek çok alanda kaliteli bir yaşam elde edebilmek için yeterince gelir elde etmek gerektiğidir. Bu nedenle de eğitim hayatını tamamlayan veya eğitim hayatına devam etmeyen kişiler genellikle tam zamanlı olarak çalışmak isterler. Tam zamanlı olarak çalışmak isteyen kişiler için verilebilecek iş önerileri oldukça fazladır. Genellikle eğitimini tamamlamış ve aktif olarak çalışmaya başlamış kişiler tam zamanlı olarak çalışan kişilerdir. Bu da demek oluyor ki tam zamanlı olarak çalışmak isteyen kişiler kamu kuruluşlarında, özel sektörlerde, fabrikalarda ve daha pek çok yerde çalışabilirler.

Tam Zamanlı İş Nedir?

Düzenli olarak gelir elde etmek isteyen ve aktif olarak çalışma hayatında bulunmak isteyen kişiler genellikle tam zamanlı işleri tercih ederler. Tam zamanlı işler haftalık 30 saatten daha fazla çalışılan işlere verilen isimdir. Tam zamanlı çalışmanın bir diğer adı ise günümüzde full time çalışma olarak bilinir. Ülkemizde tam zamanlı iş arayan kişiler haftalık en az 30 saat ve en fazla da 45 saat çalışmalıdırlar. Bu duruma bakıldığında tam zamanlı olarak çalışan kişiler günün 7 buçuk saatini çalıştıkları yerde geçirmektedirler. Günlük olarak 7 buçuk saatten daha az çalışan kişiler tam zamanlı çalışan olarak değerlendirilmez. Tam zamanlı çalışırken çalışmış olduğunuz kuruma göre çalışma saatlerinizde değişiklikler yaşanabilir. Bu nedenle de net bir zaman dilimi söylenemez.

Tam Zamanlı İş Önerileri

Tam Zamanlı İşin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Tam zamanlı çalışmak pek çok kişinin tercih ettiği bir çalışma türüdür. Bunun nedeni ise düzenli bir geçim kaynağı sağlamak adına yarı zamanlı çalışmaya oranla tam zamanlı çalışma çok daha avantajlıdır. Tam zamanlı çalışmanın başlıca avantajları; düzenli olarak bir gelire sahip olmak, sigortalı olarak çalışmaktır. Ancak avantajları olduğu kadar dezavantajlara da sahiptir. İlk olarak tam zamanlı çalışmak haftalık olarak belirli saatlerde çalışmayı ve yoğun bir çalışma temposunu da beraberinde getirir. Uzun saatler boyunca çalışmak tam zamanlı çalışmanın dezavantajlarından bir tanesidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz