Bu soruyu soran insanlar genel anlamda teknolojiden korkan insanlardır. Ancak teknolojinin herhangi bir korkulacak durum olmadığını bilim insanları zaten söylüyor. Üstelik bazı durumlar es geçilmemelidir. Çünkü insanlığın sonunu getirecek olan şeyin teknoloji odaklı yapılan çalışmalar olacağı da söylendiği gerçektir. Aslında Bunun sebebi nükleer enerjinin kullanılabilme teknolojisi veya teknolojinin akıllı cihazlara dönüşebilmesi büyük önem arz ediyor.

Yani teknolojiden korkanların olmasının sebebi yapay zekaların insan aklından önünde gelebileceği düşüncesidir. Ancak böyle bir şey de mümkün değildir. Yapay zekalı ne kadar zeki olurlarsa olsun insan beynindeki hücreler kadar gelişmiş olması neredeyse mümkün değildir. Üstelik insan kendini yapay zekaya bağlarsa ve kendine geliştirmektense cihaza odaklanırsa o zaman bazı bilim insanların dediği gibi yapay zeka insanların önüne gelebilir. Ancak bilinmesi gereken bir nokta vardır. Yapay zekalar insandan daha akıllı değildir. İnsanlar kendini geliştirmeyi unuttukları için yapay zekaların gerisinde kalır.

Teknolojinin Kullanım Olanakları

Teknolojinin zararlı yönleri bilindiği kadar yoktur. Üstelik ulaşım için veya bir mesajlaşmayı yöntemi odaklı düşündüğünde oldukça basit bir yapısı vardır. Yani teknolojik gelişmeyi müsaittir ve her anda insanla beraber gelişmekte olan yapıya sahiptir.

Teknoloji Tehlikeli midir

İnsan zekasını ne kadar geliştirirse yaptığı icadında zekasını o denli geliştirecektir. Bunların yanında Teknoloji bu denli ilerleme kaydettiği sürece bilgisayarda veya herhangi bir teknoloji aletin de gelişimler devam edecektir.

Teknoloji Nasıl Kullanıl malıdır?

Teknolojiyi kullanmak aslında oldukça basittir. Yapılan aletlerin insanların kullanım amacı için yapılır. Bir bilim insanı teknolojik bir alet yaparken insanların kullanabileceği bir alet yapıyor. Yani insanların rahat bir şekilde kullanması hiçbir zorluk gerektirmemesi gerekir. Bu şekilde bir satış stratejisi de ortaya konulur.

Belirli zaman aralıklarında teknolojiler kendini geliştirebilirler veya insan yordamıyla da gelişebilirler bu oldukça normaldir. Ancak teknolojiyi kullanırken bilim insanlarının yorumlarına bakmak oldukça iyidir. Örnek olarak Google’da birçok bilgi var. Bu bilgiler yerine gereksiz olan bilgileri İnsan beynine doldurursa, gerekli olanları bilmeye vakit kalmayacaktır. Yani teknoloji iyidir, nasıl kullanılması gerektiğini bilenler İçin iyidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz