Uzayın gizemi dünya üzerinde hiçbir şekilde çözülemedi. Biz yalnızca uzay ile alakalı çok küçük şeyleri biliyoruz. Üstelik yalnızca güneş sistemimiz içerisinde olan şeylerden haberdarız. Bunların yanında daha dünyanın neredeyse %90 gibi kısımlarına hala çözemedik. Yani insanlık teknolojik bağlamda gelişmiş olabilir. Ancak daha kendi dünyasından bile haberdar olmadığı birçok tür mevcut.

Bazı dönemlerde kameralara yakalanan olayların gerçek olup olmadığı teyit edilemiyor. Ancak bilim insanlarının yaptığı bazı araştırmalar halka sunulmuyor. Bunun sebebi halkın buna hazır olmadığı ve herhangi bir durumda ne yapacaklarını bilememelerinden kaynaklanıyor.

İnsanlık ile Uzayın Tarihi

İnsanlık ile uzay arasında büyük bir geçmiş var. Mısır piramitlerinde bile uzayla alakalı çeşidi simgeler var. Bunların yanında yeryüzünde geçmişte yaşayan insanlar çölleri veya eskiden deniz olan yerlerin diplerine çeşitli simgeler yazmışlardır. Bu simgelerde insanların kendi gözünden uzayı görebildiği ve şekiller çıkardıkları simgelerdir. Yani uzayla alakalı yalnızca gözle görülür olanlar var. Bilinmeyen birçok şey var.

Uzayın Gizemi

Uzay insanlık için önemli ölçüde değerlidir. Bilinmezler uzayla alakalıdır ve dünyanın düz olduğundan dünyanın yuvarlak olduğuna kadar geçen süreç bile oldukça uzundur. Aslında uzay için bir zaman kavramı yoktur. Çünkü uzayda zaman diye bir kavram yoktur. Ancak dünya için, insanlığın ömrü için bu süreç içinde birçok kişinin doğması ve ölmesi oldukça büyük bir süreçtir.

Çeşitli Rivayetler

Uzay ile alakalı Dünya üzerinde birçok rivayet mevcut. Bu rivayetlerin en başlarında ise çeşitli uzaylıların insanları kaçırdıkları veya insanların gelecekten haber verdikleri var. Bunları uzaylıların yaptıkları gibi birçok olay mevcut. Ancak elle tutulur bir veri veya kayıt yok. Üstelik bazı durumlarda insanlar gelecekten gelip orası hakkında bilgiler dahi veriyorlar.

Kimi durumlarda insanlar uzayla alakalı mesajlar verebiliyor. Bu da gayet normaldir. Bazı insanlarsa kendi yaptıkları teknolojilerle çeşitli uzay araçlarını gördüğünü iddia ediyor. Ancak kameralara yakalansa dahi bu elde edilen gemiler kanıtlanamıyor. Bunun sebebi kamerada görünen şeyin bir cisim olduğu kabul ediliyor. Ancak cismin neye benzediği, ne olduğu, nereden geldiği gibi kanıtlar bulunmuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz